Regresyon

Geçmiş Yaşam Regresyonu

 

Regresyon, kelime anlamıyla ‘kaynağa inmek’ demektir. Bu yöntem, şimdiki hayatımızdan yani anne karnı döneminden ve geçmiş hayatlardan getirdiğimiz sorunların kaynağına inerek, onları çözmemizi sağlıyor. Regresyon sayesinde, farklı hayatlarda yaşadığımız travmaların neden olduğu ilişki problemleri, korkular ve takıntılar yeniden yapılandırılıyor.

 

Geçmiş Yaşam Regresyon çalışması derinlerde saklı kalmış, bitmemiş işleri tamamlayarak şifaya kavuşmaya ve geçmişin izlerini temizlemeye yardım eder.

 

Regresyon çalışması ve Geçmiş Yaşam Regresyonu; depresyon, fobiler, kaygı, endişe, açıklanamayan ağrılar, panik atak, travma sonrası stres, takıntılı düşünceler, karma temizliği, ayrıca enerji alanının davetsiz enerjilerden temizlenmesi durumlarında çok etkili bir çalışmadır.

Regresyon çalışması ile aynı zamanda şimdiki hayatınızda yaşanmış olan taciz, dayak ve sevilen birinin ölümü gibi kişide iz bırakmış olan deneyimleri çözümleyerek, bunların olumsuz izlerini dönüştürmek mümkündür.

Geçmiş yaşam regresyon çalışması birey odaklı bir çalışma olmakla birlikte evrensel boyutta katkılar getiren bir çalışmadır. 

 

Ruhsal yolculuğumuz sırasında yaşamlar boyu biriktirdiğimiz pek çok kayıt ve kalıplar mevcut. Bu pozitif ve negatif kayıt ve kalıplar bizimle birlikte şimdiki hayatımıza taşınıyor ve yaşam bize bir çözüm alanı ve dönüşüm için fırsat sunuyor. Çoğu zaman negatif kayıtlar öylesine baskın olabiliyor ki pozitif potansiyelimize ulaşmak mümkün olmuyor. Geçmişten taşıdığımız negatif kayıtlar yaşamımızda blokajlar, kendini tekrar eden sorunlar, kişiliğimizin hayatımızı tam anlamıyla mutlu, huzurlu yaşamaya engel olan tarafları, korkular, fobiler, panik atak, ilişki problemleri, para akışı, cinsel ilişkilerdeki sorunlar, tanısı konamayan psikosamatik rahatsızlıklar v.b. olarak karşımıza çıkıyor. Kişi sorunlar içinde boğuşuken bazen bir kısır döngü içine girebiliyor. Yer ve ülke de değiştirseniz, sorun yaşadığınız kişilerden de uzaklaşsanız farkında olunmayan bilinçaltı kalıpları ve kayıtlar benzer senaryoları ve ilişkileri hayatınıza çekmeye devam eder. Nereye gidersek gidelim, başkalarını değiştirmeye de çalışsak bir sonuca ulaşamadığımızı defalarca denemiş ve görmüşüzdür. Değişmiyordur çünkü etrafımızda ne oluyorsa, kimler hayatımıza giriyorsa bize birşeyler göstermek ve aynalamak için varlar, sonuçta kendimizden kaçamıyoruz.  Esas değişim içten başlar ve bizdeki kayıtlar dönüştükçe kazanılan yeni anlayış ve farkındalıklarla dış dünyamızda da yansımaları görmeye başlarız.  

 


 
Regresyon terapisi birey odaklı teke-tek yapılan bir çalışmadır. Ancak hepimizin her yaşam yocluluğunda birlikte olduğumuz ya da etkileşimde bulunduğumuz onlarca, yüzlerce ruhlar var. Kendimizde yaşadığımız bir algı dönüşümü kelebek etkisi gibi, o hayatta birlikte birşeyler paylaştığımız ruhların, şimdi hayatımızda yer etsinler ya da etmesinler, bilinç altlarına da ulaşarak, değişimler yaşamalarına sebep olabiliyor. Dolayısı ile bir tek kişinin belli bir sorununun şifası için yapılan bir çalışma daha geniş kitlelere ulaşarak şifaya araç olabiliyor.  Böylece bir kişinin yaşadığı değişim ve dönüşüm aslında bütüne de hizmet ediyor.

Druckversion | Sitemap
© www.nilayacikel.com

E-Mail